Dietetyczny niezbędnik

Odpowiednie wyposażenie kuchni to podstawa zdrowego odżywiania. Jeżeli chcesz schudnąć lub po prostu zacząć zdrowo żyć, to poniżej wymieniony sprzęty ułatwią Ci to zadanie.

Waga kuchenna

Często w trakcie diety skrupulatnie liczmy kalorie. Waga kuchenna jest więc niezbędna! W sklepach możemy znaleźć wagi kuchenne płaskie, z miską. Co najważniejsze! Każda z nich posiada bardzo przydatną funkcję tary. Stawiasz na wadze puste naczynie, wyzerowujesz wagę i wrzucasz do niej składniki, które chcesz zważyć. Osoby będące na diecie z pewnością ucieszy funkcja liczenia kalorii i makroskładników.

Blender
Zdecydowany „must have”. Dzięki niemu przyrządzisz pyszną zupę krem, smoothie, masło orzechowe, pesto, humus czy ulubiony koktajl. Przy zakupie blendera zwróć uwagę na jego moc. Im wyższa, tym twardsze produkty zmiksuje. Orzechy, kostki lodu, ziarna itp.

Sokowirówka lub wyciskarka do soków
Dzięki nim bez problemy przyrządzisz zdrowe i smaczne soki! I co najważniejsze bez dodatku cukru! Sama natura. Na zdrowie!

Patelnia beztłuszczowa
Dzięki niej przygotujesz swoje ulubione dania bez dodatku tłuszczu! W ten sposób zaoszczędzisz mnóstwo kalorii i zyskasz zdrowie! Potrawy smażone na głębokim tłuszczu zwiększają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych.

Parowar – to idealne urządzenie dla osób będących na diecie. Parowar posiada kilka pojemników, stawiając jeden na drugim można w tym samym czasie przygotować kilka potraw. Począwszy od kaszy, przez warzywa, a skończywszy na mięsie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!