Zdrowe produkty, które mogą zrujnować Twoje odchudzanie

Gdy decydujemy się przejść na dietę chcemy zacząć odżywiać się zdrowo i wyeliminować śmieciowe jedzenie. Niestety istnieje pewna grupa produktów, które niby są zdrowe.. ale mogą tuczyć. Zwykle obok licznych korzyści zawierają również spore ilości kalorii! Jedzone w nadmiernych ilościach mogą przyczynić się do tycia! Jakie to produkty?

Batoniki musli – kojarzą się ze zdrową przekąską, idealną na drugie śniadanie. Czy wiesz, że taki batonik zawiera mnóstwo cukru i syropu glukozowo-frutktuzowego! A co za tym idzie mogą mieć negatywny wpływ na Twoją sylwetkę!

Awokado – jest bardzo zdrowe. Zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Potas, kwas foliowy, witaminy z grupy B. Niestety jest dość kaloryczne!! Jedno duże awokado ma aż 500 kalorii! Nie przesadzaj z jego ilością!

Koktajl – jest doskonałą alternatywą dla śniadania, ale tylko ten przyrządzany samodzielnie w domu! Smoothie kupione na mieście może okazać się niezłą bombą kaloryczną! Tak samo jak i kawa! Koktajl lub kawa z dodatkiem syropu smakowego, mleka czy lodów.. Taka wersja koło fit nawet nie stała!

Płatki śniadaniowe – jedno z najbardziej popularnych fit śniadań. Lekkie, zdrowe i pożywne – nic bardziej mylnego! Skład niektórych z nich pozostawia wiele do życzenia. Spójrz, jak wygląda skład jednych z najbardziej popularnych „zdrowych” płatków:

„płatki (77%): ziarna zbóż [pszenica 45%, ryż], cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, sól, ekstrakt jęczmienny, regulator kwasowości, polewa jogurtowa 14%, regulator kwasowości (kwas mlekowy w proszku), olej roślinny, substancja zagęszczająca, aromat, substancje wzmacniające: witamina B6, tiamina, kwas foliowy, wapń, żelazo”

I jak ? Dalej uważasz, że to co jesz na śniadanie jest zdrowe… To jest straszne!! I ze zdrowiem nie ma nic wspólnego!


   One Comment


  1. Esperal24h
      12 kwietnia 2017

    Płatki śniadaniowe faktycznie przynoszą więcej szkody niż pożytku dla naszego organizmu. Wystarczy tyko poczytać skład. Nawet te kreowane na ,,fit” zawierają ogromne ilości cukru i soli. Lepiej więc sobie odpuścić ten produkt całkowicie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

error: Content is protected !!