Zdrowe produkty, które mogą zrujnować Twoje odchudzanie

Gdy decydujemy się przejść na dietę chcemy zacząć odżywiać się zdrowo i wyeliminować śmieciowe jedzenie. Niestety istnieje pewna grupa produktów, które niby są zdrowe.. ale mogą tuczyć. Zwykle obok licznych korzyści zawierają również spore ilości kalorii! Jedzone w nadmiernych ilościach mogą przyczynić się do tycia! Jakie to produkty?

Batoniki musli – kojarzą się ze zdrową przekąską, idealną na drugie śniadanie. Czy wiesz, że taki batonik zawiera mnóstwo cukru i syropu glukozowo-frutktuzowego! A co za tym idzie mogą mieć negatywny wpływ na Twoją sylwetkę!

Awokado – jest bardzo zdrowe. Zawiera mnóstwo witamin i minerałów. Potas, kwas foliowy, witaminy z grupy B. Niestety jest dość kaloryczne!! Jedno duże awokado ma aż 500 kalorii! Nie przesadzaj z jego ilością!

Koktajl – jest doskonałą alternatywą dla śniadania, ale tylko ten przyrządzany samodzielnie w domu! Smoothie kupione na mieście może okazać się niezłą bombą kaloryczną! Tak samo jak i kawa! Koktajl lub kawa z dodatkiem syropu smakowego, mleka czy lodów.. Taka wersja koło fit nawet nie stała!

Płatki śniadaniowe – jedno z najbardziej popularnych fit śniadań. Lekkie, zdrowe i pożywne – nic bardziej mylnego! Skład niektórych z nich pozostawia wiele do życzenia. Spójrz, jak wygląda skład jednych z najbardziej popularnych „zdrowych” płatków:

„płatki (77%): ziarna zbóż [pszenica 45%, ryż], cukier, syrop glukozowo-fruktozowy, sól, ekstrakt jęczmienny, regulator kwasowości, polewa jogurtowa 14%, regulator kwasowości (kwas mlekowy w proszku), olej roślinny, substancja zagęszczająca, aromat, substancje wzmacniające: witamina B6, tiamina, kwas foliowy, wapń, żelazo”

I jak ? Dalej uważasz, że to co jesz na śniadanie jest zdrowe… To jest straszne!! I ze zdrowiem nie ma nic wspólnego!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *